Yhteystiedot

HetaHelp-puhelinneuvonta

HetaHelp-puhelinneuvonta tarjoaa henkilökohtaisten avustajien työnantajuuteen liittyvää oikeudellista neuvontaa. HetaHelp on kaikille avoin palvelu.

HetaHelp palvelee:
maanantaisin klo 13–15
torstaisin klo 9–11

Puhelin: 02 4809 2401 (puhelun hinta on normaali puhelinpalvelumaksu)

Toimiston asiakaspalvelu

Toimiston asiakaspalvelu palvelee kaikissa jäsenyyteen liittyvissä asioissa (esimerkiksi jäsenyyden hakeminen, jäsenlasku, lomakkeiden lähettäminen).

Sähköposti: heta@heta-liitto.fi
Puhelin: 02 4809 2400 ma, ke to ja pe klo 9–11, ti klo 13–15.

Puhelun hinta on normaali puhelinpalvelumaksu

Jakeluosoite ja laskutusosoite

Heta – henkilökohtaisten avustajien työnantajien liitto ry
Lemminkäisenkatu 14-18 C
PL 74
20520 Turku

Laskutusosoite verkkolaskuille

Heta – henkilökohtaisten avustajien työnantajien liitto ry
OVT-tunnus: 003720869504
Operaattori: Apix Messaging Oy (003723327487)

Y-tunnus: 2086950-4

Vertaistuki

Vertaistukeen liittyvät yhteydenotot:
vertaistuki@heta-liitto.fi

Henkilöstö

Essi Lautala
hallintopäällikkö, KTK
essi.lautala@heta-liitto.fi

Tiia Sipola
järjestöassistentti, sosionomi (AMK)
heta@heta-liitto.fi
puh. 02 4809 2400 ma, ke–pe klo 9–11 ja ti klo 13–15

Mirka Kallio
viestinnän asiantuntija, TM
mirka.kallio@heta-liitto.fi

Marja Hukkanen
vertaistukikoordinaattori, sosionomi (AMK)

Oona Aalio
lakimies, OTM

Maria Jokela
lakimies, OTM, VT

Minna Rantanen
lakimies, OTM, VT

Elisa Weckman
lakimies, OTM, VTM

Huom.! Yhteydenotto lakimiehiin HetaHelp-neuvontapalvelun kautta.

Heta-liiton hallitus 2022

Maija Aatelo
puheenjohtaja
maija.aatelo@heta-liitto.fi
puh. 050 512 1665

Venla Räty
varapuheenjohtaja
venla.raty@heta-liitto.fi

Kata Jaakkola
hallituksen jäsen
kata.jaakkola@heta-liitto.fi

Lassi Murto
hallituksen jäsen
lassi.murto@heta-liitto.fi

Markku Salminen
hallituksen jäsen
markku.salminen@heta-liitto.fi

Terhi Toikkanen
hallituksen jäsen
terhi.toikkanen@heta-liitto.fi

Huom.! Hetan hallituksen puheenjohtajisto tai hallituksen jäsenet eivät vastaa henkilökohtaisen avun työnantajuutta koskeviin kysymyksiin. Hallitus vastaa yhdistyksen toiminnasta. Mikäli tarvitset neuvontaa henkilökohtaisen avustajan työnantajuuteen liittyvissä asioissa, ole yhteydessä HetaHelp-neuvontapalveluun.