Yhteystiedot

HetaHelp-puhelinneuvonta

HetaHelp-puhelinneuvonta tarjoaa henkilökohtaisten avustajien työnantajuuteen liittyvää oikeudellista neuvontaa. HetaHelp on kaikille avoin palvelu.

HetaHelp palvelee

maanantaisin klo 13–14
keskiviikkoisin klo 9–10
torstaisin klo 9–10

Puhelin: 02 4809 2401 (puhelun hinta on normaali puhelinpalvelumaksu

Muina aikoina HetaHelp-ajat ajanvarauksella.
Ajan voi varata Vello-kalenterista.

Halutessasi voit varata soittoajan myös soittamalla Heta-liiton toimistoon.

Toimiston asiakaspalvelu

Toimiston asiakaspalvelu palvelee kaikissa jäsenyyteen liittyvissä asioissa (esimerkiksi jäsenyyden hakeminen, jäsenlasku, lomakkeiden lähettäminen).

Sähköposti: heta@heta-liitto.fi
Puhelin: 02 4809 2400 ma, ke to ja pe klo 9–11, ti klo 13–15.

Huom! Toimisto on on suljettuna tiistaina 18.6.

Puhelun hinta on normaali puhelinpalvelumaksu.

Jakeluosoite ja laskutusosoite

Heta – henkilökohtaisten avustajien työnantajien liitto ry
Lemminkäisenkatu 14–18 C
PL 74
20520 Turku

Laskutusosoite verkkolaskuille:

Heta – henkilökohtaisten avustajien työnantajien liitto ry
OVT-tunnus: 003720869504
Operaattori: Apix Messaging Oy (003723327487)

Y-tunnus: 2086950-4

Vertaistuki

Vertaistukeen liittyvät yhteydenotot:
vertaistuki@heta-liitto.fi

Henkilöstö

Essi Lautala
hallintopäällikkö, KTK
essi.lautala@heta-liitto.fi

Tiia Sipola
järjestösihteeri, sosionomi (AMK)
heta@heta-liitto.fi
puh. 02 4809 2400 ma, ke–pe klo 9–11 ja ti klo 13–15

Mirka Kallio
viestinnän asiantuntija, TM
mirka.kallio@heta-liitto.fi

Marja Hukkanen
vertaistukikoordinaattori, sosionomi (AMK)

Maria Jokela
juristi, OTM, VT

Elisa Weckman
juristi, OTM, VTM

Katariina Knuutila
juristi, OTM

Arlene Eräheimo
juristi, OTM

Henna Manelius
avustava juristi

Huom.! Yhteydenotto juristeihin HetaHelp-neuvontapalvelun kautta.

Heta-liiton hallitus 2024

Maija Aatelo
puheenjohtaja
maija.aatelo@heta-liitto.fi
puh. 050 512 1665

Timo Lehtonen
varapuheenjohtaja
timo.lehtonen@heta-liitto.fi

Henri Ihander
hallituksen jäsen
henri.ihander@heta-liitto.fi

Kata Jaakkola
hallituksen jäsen
kata.jaakkola@heta-liitto.fi

Markku Salminen
hallituksen jäsen
markku.salminen@heta-liitto.fi

Terhi Toikkanen
hallituksen jäsen
terhi.toikkanen@heta-liitto.fi

Huom.! Hetan hallituksen puheenjohtajisto tai hallituksen jäsenet eivät vastaa henkilökohtaisen avun työnantajuutta koskeviin kysymyksiin. Hallitus vastaa yhdistyksen toiminnasta. Mikäli tarvitset neuvontaa henkilökohtaisen avustajan työnantajuuteen liittyvissä asioissa, ole yhteydessä HetaHelp-neuvontapalveluun.