Yhteystiedot

HetaHelp-puhelinneuvonta


Huom.! Koronapandemiaan liittyviä ohjeita on Hetan koronasivulla.


HetaHelp-puhelinneuvonta tarjoaa henkilökohtaisten avustajien työnantajuuteen liittyvää oikeudellista neuvontaa. HetaHelp on kaikille avoin palvelu.

Neuvontapalvelu palvelee:
ma ajanvarauksella, to klo 9-11 ja ti klo 13-15
Puhelin: 02 4809 2401 (puhelusi hinta on normaali puhelinpalvelumaksu)

Toimiston asiakaspalvelu

Toimiston asiakaspalvelu palvelee kaikissa jäsenyyteen liittyvissä asioissa (esimerkiksi jäsenyyden hakeminen, jäsenlasku, lomakkeiden lähettäminen).

Sähköposti: heta@heta-liitto.fi
Puhelin: 02 4809 2400 ma, ke to ja pe klo 9-11, ti klo 13-15.

Heta-liiton toimiston asiakaspalvelu on suljettuna 22.10.

Puhelusi hinta on normaali puhelinpalvelumaksu.

Jakeluosoite ja laskutusosoite

Heta – henkilökohtaisten avustajien työnantajien liitto ry
Lemminkäisenkatu 14-18 C
PL 74
20520 Turku

Laskutusosoite verkkolaskuille

Heta – henkilökohtaisten avustajien työnantajien liitto ry
OVT-tunnus: 003720869504
Operaattori: OpusCapita Solutions Oy (E204503)

Y-tunnus: 2086950-4

Henkilöstö

Essi Lautala
hallintopäällikkö, KTK
essi.lautala@heta-liitto.fi

Tiia Sipola
järjestöassistentti, sosionomi (AMK)
heta@heta-liitto.fi
puh. 02 4809 2400 ma, ke-pe klo 9-11 ja ti klo 13-15

Pinja Eskola
tiedottaja
pinja.eskola@heta-liitto.fi

Mirka Kallio
projektikoordinaattori, TM
mirka.kallio@heta-liitto.fi

Oona Aalio

avustava lakimies, ON

Maria Jokela
lakimies, OTM, VT

Katariina Kirvelä
lakimies, OTM
äitiyslomalla

Minna Rantanen
lakimies, OTM, VT
äitiyslomalla

Elisa Weckman
lakimies, OTM, VTM

Huom.! Yhteydenotto lakimiehiin HetaHelp-neuvontapalvelun kautta.

Heta-liiton hallitus 2020

Maija Aatelo
puheenjohtaja
maija.aatelo@heta-liitto.fi
puh. 050 512 1665

Venla Räty
varapuheenjohtaja
venla.raty@heta-liitto.fi

Anna Alho
hallituksen jäsen
anna.alho@heta-liitto.fi

Kata Jaakkola
hallituksen jäsen
kata.jaakkola@heta-liitto.fi

Terhi Toikkanen
hallituksen jäsen
terhi.toikkanen@heta-liitto.fi

Marja Pihnala
hallituksen jäsen
marja.pihnala@heta-liitto.fi

Huom.! Hetan hallituksen puheenjohtajisto tai hallituksen jäsenet eivät vastaa henkilökohtaisen avun työnantajuutta koskeviin kysymyksiin. Hallitus vastaa yhdistyksen toiminnasta. Mikäli tarvitset neuvontaa henkilökohtaisen avustajan työnantajuuteen liittyvissä asioissa, ole yhteydessä HetaHelp-neuvontapalveluun.