Yhteystiedot

HetaHelp-puhelinneuvonta

HetaHelp-puhelinneuvonta tarjoaa henkilökohtaisten avustajien työnantajuuteen liittyvää oikeudellista neuvontaa. HetaHelp on kaikille avoin palvelu.

Neuvontapalvelu palvelee:
ma & to klo 9-11 ja ti klo 13-15
Puhelin: 02 4809 2401 (puhelusi hinta on normaali puhelinpalvelumaksu)
Huom.! Poikkeuksia:
ma 16.12. auki klo 9-10
ti 17.12. auki klo 13-14
to 19.12. auki klo 9-10

Toimiston asiakaspalvelu

Toimiston asiakaspalvelu palvelee kaikissa jäsenyyteen liittyvissä asioissa (esimerkiksi jäsenyyden hakeminen, jäsenlasku, lomakkeiden lähettäminen).

Sähköposti: heta@heta-liitto.fi
Puhelin: 02 4809 2400 arkisin klo 9-11

Puhelusi hinta on normaali puhelinpalvelumaksu.

Jakeluosoite ja laskutusosoite

Heta – henkilökohtaisten avustajien työnantajien liitto ry
Tykistökatu 6 B
20520 Turku

Laskutusosoite verkkolaskuille

Heta – henkilökohtaisten avustajien työnantajien liitto ry
OVT-tunnus: 003720869504
Operaattori: OpusCapita Solutions Oy (E204503)

Y-tunnus: 2086950-4

Henkilöstö

Jarmo Tiri
toiminnanjohtaja
jarmo.tiri@heta-liitto.fi
puh. 040 848 6665

Essi Lautala
hallintopäällikkö, KTK
essi.lautala@heta-liitto.fi

Tiia Sipola
järjestöassistentti, sosionomi (AMK)
heta@heta-liitto.fi
puh. 02 4809 2400 arkisin klo 9-11

Katja Santalahti
viestinnän ja kehittämisen asiantuntija, FM
katja.santalahti@heta-liitto.fi

Maria Jokela
lakimies, OTM

Katariina Kirvelä
lakimies, OTM

Laura Kovalainen
lakimies, OTM

Minna Rantanen
lakimies, OTM, VT
äitiyslomalla

Iida Villman
lakimies, OTM

Elisa Weckman
lakimies, OTM, VTM

Huom.! Yhteydenotto lakimiehiin HetaHelp-neuvontapalvelun kautta.

Heta-liiton hallitus 2019-2020

Erja Pentti
puheenjohtaja
erja.pentti@heta-liitto.fi
puh. 050 4700 125

Elina Nieminen
varapuheenjohtaja
elina.nieminen@heta-liitto.fi

Maija Aatelo
hallituksen jäsen
maija.aatelo@heta-liitto.fi

Venla Räty
hallituksen jäsen
venla.raty@heta-liitto.fi

Jan Hänninen
hallituksen jäsen
jan.hanninen@heta-liitto.fi

Huom.! Hetan hallituksen puheenjohtajisto tai hallituksen jäsenet eivät vastaa henkilökohtaisen avun työnantajuutta koskeviin kysymyksiin. Hallitus vastaa yhdistyksen toiminnasta. Mikäli tarvitset neuvontaa henkilökohtaisen avustajan työnantajuuteen liittyvissä asioissa, ole yhteydessä HetaHelp-neuvontapalveluun.